Casio Baby-G Kuromi Collaboration BGD-10KKM-1ER
Shokinkestävä
Niin sanottu shokinkestävä rakenne suojaa kelloa voimakkailta iskuilta ja tärinältä.
Sekuntikellotoiminto - 1/100 sek. - 24 tuntia.
5 päivittäistä hälytystä
Aikamerkki
Kellon voi asettaa antamaan äänimerkin joka tasatunti.
Supervalaisin
Näytölle tulee hieno väri nappia painamalla.
Automaattinen kalenteri
Korjaa automaattisesti eripituisista kuukausista ja karkausvuodesta johtuvat päivämäärävirheet.
Näppäinäänet päällä/pois päältä
12/24-tunnin aikanäyttö
Aika näytetään joko 12 tunnin (AM ja PM) tai perinteisesti 24 tunnin muodossa.
Hartsiranneke
Mineraalilasi
Kulutusta kestävä mineraalilasi suojaa naarmuilta ja iskuilta.
Vedenpitävyys: 100 metriä (10 baaria)
Luokiteltu kestämään 10 bar tai 100 metriä. Täten kelloa voi käyttää uidessa. Huomaa, että metriarvo (100) ei ole sama kuin sallittu sukellussyvyys. Arvo viittaa ilmanpaineeseen, jota käytetään vedenkestävyystestissä (ISO 2281), ja se simuloi painevaikutusta paikoillaan. Vesiaktiviteettien yhteydessä painevaikutus kasvaa huomattavasti, ja sen takia syvyysluokitus on käytännössä alempi.
Veden tiivistyminen - tärkeää!
Hartsi kello
Peruslähetys - 5-10 arkipäivää
Pikalähetys seurantatunnuksella - 1-4 arkpäivää
Toimitus kotiin seurantatunnuksella - 1-4 arkipäivää
| Halkaisija | 39 mm |
|---|---|
| Tapauksessa syvyys | 14 mm |